Kızılay/ANKARA İzmit/KOCAELİ Ataşehir/İSTANBUL

ALES Hazırlık Kursu Malatya

19
ALES Hazırlık Kursu Malatya
Hızlı Okuma Kursu

ALES Hazırlık Kursu Malatya olarak Malatya’nın tüm noktalarında eğitim hizmetimiz vardır. Derslerimizi online birebir veya yüz yüze birebir olacak şekilde işliyoruz.

ALES Hazırlık Kursu Malatya, Online derslerimize başlamadan önce 15-20 dakikalık ücretsiz deneme dersi yapıyoruz. Derslerimiz 40 dk ders, 10 dk mola, 40 dk ders şeklinde verilmektedir.

ALES Hazırlık Kursu Malatya, Hızlı Okuma Kursu, Matematik Özel Ders, Kurslarımız, Dershanelerimiz ve Etüt Merkezlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattımızı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ales hazırlık kursu malatya

ALES Hazırlık Kursu Malatya

Özel derslerimizi 40 dakika ders 10 dakika mola 40 dakika ders şeklinde anlatıyoruz. Sizlere derslerimize başlamadan önce yaklaşık 15-20 dakika süren online örnek ders imkanı sunmaktayız. Bu derslerde eğitmende öğrencide birbirini tanıma fırsatı bulmaktadır.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), herhangi bir üniversitede lisans eğitimini tamamlamış veya üniversite son sınıfta eğitim almakta olan ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmek durumunda bulundukları bir sayısal ve sözel yetenek sınavıdır. Yüksek Lisans için (Her Üniversiteye göre hesaplaması farklılık gösterebilmekte de olsa çoğunlukla şu şekilde olur) ;

Lisansüstü Eğitim Sınavı’nın (ALES’in en az)  % 50’si
Lisans Derecesinin (Transcript’in)                   % 25’i
Mülakat Sınavı’nın                                                 % 25’i

alınmaktadır. Bu işlemler sonucunda elde edilen puanlar en yüksekten başlayarak sıralanırlar ve üniversitenin kontenjanı dâhilinde yüksek lisans programına yerleştirilirler. Yüksek Lisans programına girmek amacıyla ALES puanının mümkün olabilecek en yüksek puan olması fazlasıyla önemli bir artıdır.

ALES Mayıs ve Eylül, Kasım dönemleri olmak üzere yılda üç kere yapılır. Pandemi sürecinden dolayı farklılık gösterebiliyor. Sınavda Sayısal  50 ve Sözel 50 olmak üzere toplam 100 adet soru vardır.

Sözel Testleri ise, sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır.
Her dört testteki sorular da, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye dayalı olmayacaktır. Test soruları ayrı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.

ales hazırlık kursu malatya
Hızlı Okuma Kursu

ALES Hazırlık Kursu Malatya

ALES Hazırlık Kursu Malatya

Sınavla İlgili Diğer Bilgiler;

Sınavın süresi 150 dakikadır. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Sınavda tam puan 100’dür. Üniversitelerin taban puanı genellikle 55 ve üzeridir. Ancak bazı programlarda üniversite baraj puanını yüksek tutma hakkına sahiptir. Doktora içinde ALES puanı istenmektedir.

Örnek verecek olursak; Yasin Çetin Uludağ Üniversitesi Fen fakültesi Biyoloji bölümünü 81,03 not ortalaması ile bitirmiş ve Akdeniz Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi almak isteyen bir öğrencidir. Yasin okulu bitirmeden önce Kasım döneminde girmiş olduğu ALES Sınavı’ndan 73,30 almıştır. Ağustos ayında açılan Akdeniz Üniversitesi Enstitüsü’ ne başvurusunu yapmış ve mülakata katılmıştır. Bölüme 25 kişi alınacaktır ve Yasin’in  puanı;

ALES’in % 50’si            = 73,30 * 0,50 = 36,65

Transcript’in % 25’i      = 81,03 * 0,25 = 20,25

Mülakatın % 25’i         = Sınavdan sonra ilan edilir. (Bazen ilan edilmez. Yalnızca kazanan kişiler açıklanır)

(36,65) + (20,25) + (Mülakat notunun % 25’i) = Diyelim ki 72,41

Yasin Çetin’in aldığı puan (72,41) yukarıdan aşağıya doğru sıralandığında kontenjan dahilinde bulunuyorsa (25 kişi arasında) Yasin Yüksek Lisans eğitimi almaya hak kazanmış durumda olacaktır. Ama ilk 25 kişi arasına giremez ise bu programa yerleşemeyecektir. Bir kişi aynı anda birden fazla programa başvurabilir. Fakat kazandıklarından sadece bir tanesinin eğitimine devam etme hakkına sahiptir.

ales hazırlık kursu malatya

ALES Hazırlık Kursu Malatya

Ales kurslarımızı uzman öğretmen kadromuz ile beraber Türkiye’nin bütün illerinde, illerin her ilçesinde özel ders anlatmaktayız.

Online derslerimize başlamadan önce 15-20 dakikalık ücretsiz deneme dersi yapıyoruz. Derslerimiz 40 dk ders, 10 dk mola, 40 dk ders şeklinde verilmektedir.

Hızlı Okuma Kursu, Matematik Özel Ders, Kurslarımız, Dershanelerimiz ve Etüt Merkezlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattımızı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu
Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. Evrim dedi ki:

  Aldığım eğitimden çok memnunum teşekkür ederim tavsiye ediyorum

 2. Gamze dedi ki:

  Netlerim harika ilerliyor çok teşekkür ederim

 3. Özge dedi ki:

  Öğretmenimden çok memnunum teşekkür ederim

 4. Yasin dedi ki:

  Çok memnunum gerçekten çok teşekkür ederim siz olmasanız ben ne yapardım

 5. Ebru dedi ki:

  Öğretmenler çok kaliteli netlerim artıyor tavsiye ediyorum

 6. Nazlı dedi ki:

  Hocamla çok iyi hazırlanıyoruz tecrübesi sayesinde çok ilerledim

Bir Yorum Yazın

Kurslarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
error: Content is protected !!
Mesaj gönder
1
WhatsApp İletişim
Merhaba,
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button